Logo
Знайдено 8 категорій

 

Опори ліній електропередач: особливості споруд

 

Лінії електропередач – невід'ємна частина сучасної електромережі. Під час будівництва ЛЕП обов'язково використовуються опори. Спеціальні конструкції служать напрямними для укладання проводів повітрям. На сайті компанії «Південенерго груп» можна придбати надійні опори ЛЕП, виготовлені з високоякісних матеріалів. У каталозі доступний великий вибір споруд різного зразка.

 

Навіщо використовуються опори ЛЕП?

 

Опора лінії електропередачі – гратчаста каркасна конструкція, необхідна для з'єднання та утримання у повітрі проводів, якими йде струм. Високі споруди надійно фіксують ЛЕП на певній відстані від землі, дахів будівель та інших об'єктів. Для виробництва вишок використовують різні матеріали:

  • Для укладання перших ЛЕП застосовували дерев'яні опори. Споруди знаходять застосування досі. Такі вишки прості у виготовленні, обходяться на порядок дешевше за інші варіанти. Головний недолік опор – короткий термін служби (4-6 років).
  • Залізобетонні конструкції використовують сьогодні набагато частіше за дерев'яні аналоги. Вони підходять для монтажу ЛЕП із напругою 35-380 кВ. Вишки виробляють із бетону, посиленого металом. Залізобетонні опори ліній електропередач мають високі характеристики міцності, не бояться корозії, стійкі до дії різних хімічних речовин. Важливий недолік конструкцій – величезна вага, їх дорого транспортуватиме на великі відстані.
  • Металеві опори – це каркас, зібраний із сталевого прокату. Конструкції використовуються для укладання ЛЕП із напругою 35-500 кВ. Вишки міцні, довговічні (термін служби понад 50 років), не надто важкі – перевезення збірної конструкції досить просте.

 

Різновиди опор

 

Сучасні опори повітряних ліній електропередачі відрізняються як матеріалами виробництва, так і призначенням. При виборі конструкції опорної вежі враховується напрямок та навантаження ЛЕП, особливості ділянки, де вона буде монтована. Споруди бувають:

  • Проміжними. Вишки використовуються виключно для підтримки електричних дротів. Вони не розраховані на навантаження. Конструкції встановлюються на прямих ділянках.
  • Анкерними. Опори служать для натягу проводів, спокійно витримують зусилля їх натягу. Міцні конструкції встановлюють у початкових та кінцевих точках ЛЕП, на поворотах, при перетині великих перешкод.

 

Фахівці компанії «Південенерго груп» нададуть необхідні консультації щодо вибору опорних вишок. Ми пропонуємо найвигідніші ціни на електротехнічну продукцію.

Telegram Viber Звонок